Tipy na výlety

Náš penzion v Pasohlávkách je ideálním místem pro všechny, kteří chtějí prožít aktivní dovolenou v centru rekreační oblasti Novomlýnských nádrží, ale i pro ty, kteří si chtějí odpočinout s přáteli při sklence vína v některém z místních sklípků nebo obdivovat skvostné historické dědictví, které tomuto kraji zanechaly staré šlechtické rody.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Novomlýnské nádrže

Rozlehlá vodní plocha Novomlýnských nádrží nabízí množsví příležitostí pro vodní sporty, koupání či rybaření. Dokument ČT o historii Novomlýnských nádrží najdete zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cykloturistika

Krajina kolem Pasohlávek, Mikulova a Pálavských vrchů je protkaná sítí kvalitních značených cyklostezek, které jsou vedeny těmi nejkrásnějšími a nezachovalejšími částmi této oblasti. Cyklistické stezky se napojují na dálkové trasy, a proto lze poznávání Mikulova a jeho okolí propojit s výletem do příhraničních oblastí sousedního Rakouska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pěší turistika

Přírodní oblast Mikulovské pahorkatiny s vápencovým hřebenem Pálavských vrchů nabízí nepřeberné možnosti pěších výletů v krajině, která stále přitahuje pozornost návštěvníků různorodými formami krasových jevů a rozmanitostí rostlin a živočichů.  Atraktivní je také propojení na krajinu Lednicko-valtického areálu a na rakouskou část Pálavských vrchů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aquaparky – termální lázně

Aqualand Moravia Pasohlávky nabízí celkem 20 tobogánů a skluzavek, 12 bazénů, některé s využitím
vody z místního geotermálního vrtu, wellness zónu, sluneční a římské lázně, restaurace a bary. Aquapark Therme Laa nabízí 90m tobogán a vnitřní i několik venkovních bazénů s termální vodou (35°C). Oblíbenou atrakcí je venkovní bazén se slanou vodou, ve kterém hraje podvodní hudba.